27 gusht 2010

faji...

Ti ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i diteve te mia.
Dhe me beso ti o shpirt,
per kete faj vuaj denimin,
trishtim dhe lot ne sy,
deri ne fund te jetes time.
Veq nje here do te te lutem,
dhe ma thuaj mua,
a me ke dashur ndonjehere,
siq te kam dashur une ty.
Nese do te me pergjigjesh "po",
mos eja kurr ma,
nese "jo" do te me pergjigjesh,
te uroj fat...

Nuk ka komente: